Det er tilrettelagt parkering langs vannet, og veien er brøytet også på vinterstid. Vannet er lett tilgjengelig, og det er mange fine fiskeplasser fra land, særlig på vestsiden, der veien går langs bredden.
Fiskekort
Dagskort fra kr 50, uke- og sesongkort er også tilgjengelig. Fiskekort kjøpes via inatur.no eller i kasse vis a vis Hallingdal Natur og Miljøsenter midt i Vats.
Fiskeregler
Oterfiske er ikke tillatt. Den nederste delen av vannet er privat og merket med grensepåler, se kart nedenfor.
Fisketips
I følge lokal erfaring er det best å bruke flue i den øvre delen av Vatsfjorden. Ellers fungerer både mark og sluk godt langs land. Det er flere tilgjengelige fiskeplasser på den siden der veien går, og tidlig morgen og sen kveld gir ofte de beste forholdene.
Adkomst
Kjør av fra riksvei 7 ved Hallingmøblar og følg Nordbygdvegen omtrent 16 km mot Vats og Bergsjøområdet. Det er god skilting hele veien. Det er tilrettelagte parkeringsplasser langs vannet, og veien er brøytet også vinterstid.
Overnatting
Det finnes flere gode overnattingsmuligheter i nærområdet. Skarslia Apartments og Vats Fjellstue ligger begge i kort avstand til Vatsfjorden, og gir god tilgang til både sommer- og vinterfiske. Her kan du bo komfortabelt med fjellnaturen rett utenfor døren, og kombinere fisketuren med fotturer, ridning, sykling eller ski etter sesong.
