Vi vet at mange har ønsket seg dette til Ål, og nå er vi stolte over å kunne ønske Geilo Husky velkommen.
Hundekjøring på hjul
Hundekjøring er for mange tett knyttet til vinter og snø. Med spesialbygde vogner er det nå mulig å oppleve aktiviteten også om høsten. Hundene trekker vognene langs grusveier og stier i høyfjellet, og deltakerne får være med på en tur som gir en følelse av ekte hundekjøring, bare uten snø.
Turene går i noe av Norges vakreste fjellterreng, med utsikt mot Reineskarvet, Skarvheimen, Hallingskarvet og Dyna. Høsten er kanskje den fineste tiden å være ute i dette området, med frisk luft, klare farger og gode forhold for både folk og hunder.
Hundekjøring på hjul er en aktivitet som passer for både små og store. Det kreves ingen forkunnskaper – man får instruksjon på stedet og blir godt ivaretatt av erfarne guider.
Hundekjøring på høsten er noe litt utenom det vanlige, og for mange blir det en helt ny opplevelse. Vi i Visit Ål har selv vært med på tur, og kan love at dette er en aktivitet som passer for både familier, vennegjenger og besøkende.
Praktisk informasjon
Sted: Bergsjøstølen Fjellstue, Ål
Tid: Ca. 2 timer (sjekk ut ledige tider)
Pris:
- Voksen (fra 12 år): 1500 kroner
- Barn (3–11 år): 1000 kroner
- Barn (0–2 år): Gratis
Minimum antall: 2 plasser må være booket totalt
Aldersgrense: Fra 3 år og oppover (0–2 år gratis)
Bekledning: Klær etter vær. Ull innerst, vindtett ytterst og gode sko/støvler. Det er plass til å ta med ekstra tøy.

Hundekjøring til vinteren
Til vinteren blir det også mulig å oppleve hundekjøring på snø fra Bergsjøstølen. Booking for vinteraktivitetene er ikke åpnet ennå, men det er fullt mulig å sende en forespørsel både om vinterturer og om andre datoer i høst enn de som allerede er satt opp. Ta kontakt på booking@geilohusky.com eller telefon 924 66 920 for forespørsler og mer informasjon.


